ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ СФЕР ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ

  • О. А. Моргунов
Ключові слова: правове забезпечення, правове регулювання, публічне адміністрування, публічне управління, управління спортом, управління у сфері фізичної культури

Анотація

Метою даної статті є встановлення місця і ролі адміністративно-правового забезпечення сфер фізичної культури і спорту в Україні через визначення галузевої належності норм, які складають основу правового забезпечення публічного адміністрування вказаних сфер, а також з’ясування значення таких норм в меха-нізмі правового регулювання сфер фізичної культури і спорту в Україні. У статті встановлені місце і роль адміністративно-правового забезпечення сфер фізичної культури і спорту в Україні через визначення галузевої належності норм, які складають основу правового забезпечення публічного адміністрування вказаних сфер. Визначено, що захист професійних спортсменів забезпечується нормами адміністративного права як щодо статусу суб’єктів захисту, його форм, методів тощо, так і в аспекті визначення підстав та порядку захисту. Кодекс України про адміністративну відповідальність визначає ті дії чи бездіяльність суб’єктів чи об’єктів управлінської системи, які становлять склади адміністративних правопорушень у сферах фізичної культури та спорту, а також санкції за вчи-нення адміністративних правопорушень, підстави та порядок притягнення до юридичної відповідальності. З’ясовано, що у сферах фізичної культури і спорту складаються відносини, які будуються на засадах влади та підпорядкування, передбачають застосування примусу, імперативність методу регулювання та інші ознаки, які не притаманні предметам і методам перерахованих вище галузей права. Такі відносини, наприклад, виникають у зв’язку з порушенням прав спортсменів, при визначенні та впровадженні державної політики у сферах фізичної культури та спорту, при наданні чи зміні дитячо-юнацьким спортивним школам певної категорії тощо. Зроблено висновок, що провідне місце у правовому забезпеченні сфер фізичної культури і спорту належить нормам адміністративного права, які складають основу публічного адміністрування вказаних сфер, визначаючи статус суб’єктів публічного адміністрування, принципи, підстави, форми і методи їх службової діяльності, пріоритети та шляхи формування державної політики в галузях фізичної культури і спорту, засоби та процедури її впровадження, регулюють контроль та нагляд у вказаних сферах.

Посилання

1. Костюченко О.Є. Визначення поняття «правове забезпечення». Науковий вісник Національного уні-верситету державної податкової служби України.2015. No 1 (68). С. 11–16.
2. Ваньчук І.Д. Поняття й сутнісні ознаки правового регулювання суспільних відносин: сучасний погляд. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». 2015. Вип. 32 (1). С. 7–10.
3. Безпалова О.І. Правове забезпечення управління органами поліції України. Підприємництво, господарство і право. 2017. No 9. С. 111–115.
4. Конституція України : Закон України від 28.06.1996 No 254к/96-ВР. Офіційний вісник України.2010. No 72/1. Спеціальний випуск. С. 15. Ст. 2598.
5. Нікітенко С.В. Особливості нормативно-правово-го регулювання фізичного виховання і спорту в Україні. Державне управління та місцеве самоврядування. 2016. Вип. 1. С. 95–100.
6. Ліщук С.В. Система державного регулювання у сфері фізичної культури та спорту в Україні. Державне управління: удосконалення тарозвиток. 2014. No 12. URL: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=794 (дата звернення: 25.10.2018).
7. Про схвалення Концепції Державної цільової со-ціальної програми розвитку фізичної культури і спор-ту на період до 2020 року : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. No 1320-р. Офіцій-ний вісник України.2015. No 102. С. 163. Ст. 3529. Код акта 79963/2015.
8. Базенко В.А Механізм підтримки розвитку фі-зичної культури та спорту в умовах децентралізації. Молодий вчений. 2017. No 1 (41). С. 172–178.
Опубліковано
2020-03-24