НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕДЕРЖАВНОЇ ОХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  • Д. Г. Мулявка
Ключові слова: дміністративно-правове забезпечення, охоронна діяльність, охоронні послуги, ліцензування, обіг зброї, адміністративне законодавство

Анотація

Стаття присвячена питанням удосконалення адміністративно-правового забезпечення недержавної правоохоронної діяльності. Кардинальне оновлення національної правової системи вимагає перегляду існуючих в теорії адміністративного права підходів до сутності адміністративно-правового регулювання недержавної охоронної діяльності в Україні. Дана проблема поєднує у собі одночасно адміністративно-правові, господарсько-правові та цивільно-правові аспекти. Автор обґрунтовує, що адміністративно-правовий аспект проблеми удосконалення правового забезпечення недержавної охоронної діяльності вважається сьогодні найбільш важливим, оскільки мова йде про нове ро-зуміння публічного інтересу у досліджуваній сфері. Вказане зумовлює актуальність та важливість дослідження проблем недержавної охоронної діяльності за допомогою засобів адміністративного права.

Автор доводить, що ситуація з конкуренцією на ринку охоронних послуг залишається проблемною і не сприяє справедливому суперництву між приватними охоронними підприємствами та поліцією охорони. Ринок охоронних послуг в Україні дестабілізований. Ця ситуація триває вже протягом багатьох років. Ситуацію ускладнює відсутність в Україні вільного обігу зброї, безуспішні спроби запровадити який також тривають вже протягом багатьох років. Автор розглядає два основних способи вирішити ситуацію. Автор вважає, що неефективною буде передача функції ліцензування недержавної охоронної діяльності від МВС України іншому центральному органу виконавчої влади. Проте окремої уваги заслуговує пропозиція щодо легалізації в Україні вільного обігу зброї. Автор вважає, що намагання держави залишити за собою монополію на обіг зброї постає недостатньо аргументованим. Однак вказане питання потребує подальших наукових досліджень з метою визначення умов, за яких легалізація вільного обігу зброї сприятиме підвищенню рівня законності та правопорядку, у тому числі й у сфері недержавної охоронної діяльності.

Посилання

1. Мазепа М.М. Становлення та розвиток Держав-ної служби охорони при МВС України на сучасному етапі. Право і безпека. 2011. No 2 (39) С. 51–55.
2. Шаповал В.І. Місце та призначення міліції охо-рони: доцільність її функціонування. Право України. 2004. No 3. С. 82–85.
3. Звіт про результати дослідження впливу постано-ви Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. No 937 «Питання забезпечення охорони об’єктів державної та інших форм власності» на економічну конкуренцію на ринку охоронних послуг, схвалений Антимонополь-ним комітетом України 23.05.2016 року, протокол No 35. URL: http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=125326&schema=main (дата звернення: 11.11.2019).
4. Організаційно-правові засади професійної підго-товки персоналу органів внутрішніх справ України : наук.-практ. посіб. / В.С. Венедиктов, М.І. Іншин, М.М. Клемпарський ; за заг. ред. проф. В.С. Вене-диктова. Харків : Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003. 212 с.
Опубліковано
2020-03-24