ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ЩОДО АДМІНІСТРАТИВНО-ЮРИСДИКЦІЙНИХПРОВАДЖЕНЬ ПРОКУРАТУРИ
Анотація
У статті проаналізовано правове регулювання адміністративно-юрисдикційних проваджень органів прокуратури в зарубіжних країнах, досліджено пози-тивний європейський досвід розгляду справ про адмі-ністративні правопорушення. Розкрито проблемі ас-пекти повноважень органів прокуратури у цій сфері та визначено шляхи вдосконалення вітчизняного адміні-стративно-деліктного законодавства.
Аргументовано думку про те, що законодавча основа зарубіжних країн є доволі широкою та різнома-нітною. Нормативно-правові акти європейських дер-жав містять норми процесуального та матеріального права. Більшість країн має закони, які містять як про-цесуальну основу адміністративного провадження, так і загальні матеріальні норми (Німеччина, Швейцарія, Австрія, Італія, Португалія), тобто адміністративно-де-ліктне законодавство відображене в актах змішаного характеру. У Білорусі, навпаки, процесуальні норми, які забезпечують провадження у справах про адмі-ністративні правопорушення, закріплені в Проце-суально-виконавчому Кодексі про адміністративні правопорушення, загальні положення – в Кодексі про адміністративні правопорушення. У державах Ла-тинської Америки прокурори володіють, як правило, самостійним статусом, що характеризується наявніс-тю, з одного боку, значних гарантій, а з іншого – об-межень. Розкрито, що для багатьох країн Європи, як і для України, характерна надзвичайна розпорошеність адміністративно-деліктного законодавства. У Німеччи-ні, наприклад, є близько тисячі федеральних законів, які містять склади порушень порядку. Пряма вимога про необхідність визначення адміністративних делік-тів тільки в нормах закону існує в праві Швейцарії, Італії, Греції, Іспанії, Португалії. В інших державах склади адміністративних деліктів і стягнення за них встановлюються і у законах, і в підзаконних актах.
Посилання
11. Павлович-Сенета Я.П. Основні напрямки вдосконалення адміністративної відповідальності іно-земців та осіб без громадянства в Україні: сучасний стан та досвід зарубіжних країн. Львівський держав-ний університет внутрішніх справ : науковий вісник.No 1. 2016. С. 206–217.