ОСОБА ЗЛОЧИНЦЯ І ПОТЕРПІЛОГО У КРИМІНАЛІСТИЧНІЙ ХАРАКТЕРИСТИЦІ УМИСНИХ УБИВСТВ МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ АБО ЖІНКИ, ЯКА ЗАВІДОМО ДЛЯ ВИННОГО ПЕРЕБУВАЛА У СТАНІ ВАГІТНОСТІ

  • Т. В. Ганжа
Ключові слова: криміналістична характеристика, особа злочинця, особа потерпілого, кримінальне провадження, умисне вбивство, розслідування вбивств

Анотація

У статті автором визначено і розкрито характерні риси осіб, що вчиняють умисні вбивства малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, а також потерпілих від таких злочинів. На підставі аналізу кримінальних проваджень було складено типовий соціально-психологічний портрет злочинців та їхніх жертв. Встановлено, що здебільшого ці злочини вчиняються співмешканцями щодо своїх цивільних дружин або ж щодо їхніх сумісних дітей чи дітей цивільної дружини від попереднього шлюбу. Нерідко потенційні злочинці і потерпілі вагітні жінки перед злочином разом уживають алкогольні напої. Визначена основна причина таких убивств – сварки на побутовому ґрунті, а також сумніви у своєму батьківстві, злість на малолітніх дітей, які кричать, потребуючи задоволення своїх фізіологічних потреб.

Посилання

1. Іванов Ю.Ф., Джужа О.М. Кримінологія: навч. посібник. К.: Вид. Паливода А.В., 2006. 264 с.
2. Александров Ю.В., Гель А.П., Семаков Г.С. Кримінологія: курс лекцій. К.: МАУП, 2002. 295 с. URL: http://textbooks.net.ua/content/category/8/38/11.
3. Комаровский Е.О. Причины плача. Веб-сайт Е.О. Комаровского. URL: http://www.komarovskiy.net/knigi/prichiny-placha.html.
4. Андріяшевська М.С. Неповнолітні як жертви злочину та їхня роль у механізмі злочинної поведінки. Підприємництво, господарство і право. 2018. № 9. С. 234–238.
Опубліковано
2018-12-01