Особливості публічного адміністрування розвитку туристичного потенціалу регіонів України
Анотація
У статті розкрито сучасний стан та перспективи розвитку міжнародного туризму в Україні, а також виявлено проблемні аспекти для реалізації ефективного публічного адміністрування цієї галузі. Стверджується, що в умовах кризового світового туристичного потоку розроблення і реалізація мінімально затратної, однак дієвої стратегії розвитку туристичного потенціалу країни з орієнтуванням на іноземного споживача – для України це можливість заявити про себе по-новому. Відповідно, пошук таких модернізацій є вкрай актуальним питанням, тим паче в умовах сьогодення. Цілком закономірним і зрозумілим є те, що окремі аспекти досліджуваної проблематики вже були предметом вивчення провідних вчених різних наукових сфер. Однак їх наукові роздуми мали суміжний чи дотичний характер по відношенню до аналізованої тематики, безпосередньо не стосуючись піднятого в цьому дослідженні питання. Виявлено, що в напрямку інтеграції в європейський туристичний простір Україною вже зроблено декілька кроків. Проте багато питань до сих пір не вирішено. Зокрема остання редакція спеціалізованого Закону у цій сфері відбудеться 16.10.2020 року. Наразі чинною є редакція від 04.11.2018 року, в якій більшість передбачених Угодою про асоціацію модернізацій не впроваджено. Тому сьогодні надзвичайно актуальною є необхідність реалізації адміністративних реформ, у тому числі щодо посилення правової свідомості громадян відносно необхідності збереження історичних, культурних надбань та природних ресурсів країни, а також інтенсивний розвиток регіонів та кваліфікації робочої сили, яка потенційно буде зайнятою у сфері обслуговування. При реалізації зазначеного необхідно враховувати три основні напрямки розвитку міжнародного туризму – активне використання науково-технологічного прогресу, надання унікальних міжнародних туристичних послуг, а також модернізація методів промоції туристичними підприємствами та й державою загалом.
Посилання
між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії
і їхніми державами-членами, з іншої сторони: Постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р.
№ 1106. Урядовий портал. 2017. URL: https://www.kmu.
gov.ua/npas/pro-vikonannya-ugodi-pro-asociaciyu-mizhukrayinoyu-z-odniyeyi-storoni-ta-yevropejskim-soyuzomyevropejskim-spivtovaristvom-z-atomnoyi-energiyi-i-
-yihnimi-derzhavami-chlenami-z-inshoyi-storoni
2. Заячковська Г. Моніторинг євроінтеграції
України у сфері туризму. Журнал європейської економіки. 2017. Т. 16, № 2. С. 241-255.
3. UNWTO News 49. Release Date: Tuesday,
March 22, 2016. URL: http://media.unwto.org/
newsletter/2016-03-22/unwtonews-49.
4. П’ятка Н.С. Розвиток українського туристичного бізнесу та його роль в міжнародному туризмі.
Міжнародний та національний досвід суспільно-географічного розвитку туристичної галузі в умовах євроінтеграції: тези доповідей Міжнародної науково-практичної конференції; ред. кол.: Т.Д. Щербан (гол.) та ін.
Мукачево: РВВ МДУ, 2018. С. 179-182.
5. Сазонець І. Л., Стоян К. С. Сутність та концептуальні підходи до формування механізму управління
підприємствами з надання послуг міжнародного туризму. Ефективна економіка. 2013. № 8.