ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Анотація
Пильгун Н. В., Слуцька О. С. Теоретико-правовий аналіз політичної системи України. – Стаття. У статті проведено теоретико-правовий аналіз політичної системи України. Запропоновано визначення, що загалом політична система – це забезпечення інтеграції, розробка та реалізація загальної мети суспільства. Під політичною системою України розуміють сукупність політичних відносин, правових і політичних норм, інститутів та ідей, пов’язаних з формуванням і здійсненням влади та управлінням суспільством. Велике значення для формування всієї політичної системи має правосвідомість суб’єктів та безпосередній рівень політики у сучасному суспільстві. На систему політики впливають правові основи, які здійснюються завдяки усвідомленню особами обов’язковості правових норм і принципів, сприйняття критеріїв правильності, соціальної виправданості та вплив самої поведінки суб’єктів політичної системи на всю систему державотворення. В основі політичної системи виникає ряд проблем, пов’язаних з модернізацією всього суспільства, а саме: непідготовленість самої системи до реформування державного політичного режиму; заміна неефективних владно-політичних інститутів інститутами громадського суспільства; необхідність подолання кризи легітимності.На цей час тенденції розвитку політичної системи зосереджують свою увагу на збереженні соціальних стандартів, а реформування державно-правової системи супроводжується відсталістю змін, які відбуваються у свідомості громадян, що, відповідно, впливає на державотворення і законодавчий процес. Політична система здійснює монопольний вплив на владу у масштабах всього суспільства, що своєю чергою є визначальним для розвитку сфер суспільства, формування правосвідомості і правової системи, створення структур управління над суспільними процесами. Перш за все політика мотивує до здійснення реформ і покращення суспільного життя.
Посилання
2. Корельский В.М., Перевалов В.Д. Теорія держави і права : підручник для юрид. вузів. Видавництво Инфра-М. 2002. 616 с.
3. Політична система сучасної України. URL:http://politics.ellib.org.ua/pages-3343.html.
4. Скрипнюк О.В. Сучасна державна політика України: основні концептуальні підходи до визначення змісту поняття. Вісник Академії правових наук України. 2004. №4(39). З С. 4–6.
5. Журавський В.С. Політична система України: проблеми становлення і розвитку (правовий аспект). Київ : Парламент. 1999. 112 с .
6. Лазарєв В. Общая теория государства и права :учебник. Москва : Юристъ, 2001. 520 с.
7. Політична енциклопедія. Нац. акад. наук України інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса. Київ : Парламентське видавництво. 298 с.
8. Андрій Матвійчик. Тенденції розвитку політичної системи сучасної України в контексті євро- пейського досвіду. Курасівські читання – 2005. Наукові записки. № 30. С. 329–339. URL: https:// ipiend.gov.ua/wp-content/uploads/2018/07/matviichyk_tendentsii.pdf.
9. Політична система України та проблеми її реформування (трансформації) у контексті політично-правової реформи.URL:https://pidru4niki.com/12631113/politologiya/politichna_sistema_ukrayini_problemireformuvannya_transformatsiyi (дата звернення:06.12.2021)
10. Проскуріна О. Політична культура У країни:сучасні проблеми та досвід становлення в умовах глобалізації. Наукові записки. 2018. № 37. С. 142–151. URL: https://ipiend.gov.ua/wp content/uploads/2018/07/proskurina_politychna.pdf
11. Громадські організації: як це працює. URL:https://www.prostir.ua/?blogs=hromadski-orhanizatsiji-yak-tse-pratsyuje-chomu-ya-obrav-ho-tsentrrozvytkumista (дата звернення: 06.12.2021).
12. Конституція України:офіційний текст. Київ,2020. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96%D0%B2%D1%80#Text.